Yüze Kese Yapmanın Faydaları

Cilt kadınlar için ön planda olan bir güzellik adımıdır. Her şeyden önce sağlıklı ve dinç görünmesi istenir. Özellikle fazla yağlı yada karma ciltlerde cilt sorunları çok daha fazla görülür. Cilde kese uygulanması birden fazla sorunun yok olmasına yardımcı olur.

Fazla yağ ile birlikte ortaya çıkan sorunlardan kurtulmak için öncelikle fazla yağdan arınılmalıdır. Ve bu arınma işlemi düzenli olarak yapılmalıdır. Böylelikle cilt daha az yağlı ve sorunsuz olmaya başlayacaktır.

Cilt güzelliği için en önemli husus temizliktir. Temiz bir cilt güzel görüntüyü beraberinde getirir. Yüzünüzü temiz tutarak berrak, zinde ve parlak bir görünüm elde edeceksiniz. Yüze kese uygulaması ise bu istekleri yerine getirecek türden bir yöntemdir. Ancak yüz kesesi esnasında bazı detaylara önem gösterilmelidir. Kadın sağlığı ekibi olarak siz değerli okuyucularımız için yüze kese yapma yöntemini derledik.

Yüz Keselenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüze değdirilen kesenin cildinize uygun olması önemli bir ayrıntıdır. Can yakıcı ve sert bir keseden söz etmek mümkün değildir.  Yüz kesesinde cildinize nazik ve hassas davranmak çok önemlidir. Sert darbeler yada uygun olmayan kese modelleri sebebi ile cilde zarar verilebilir.

Edinilecek kesenin ince ve yumuşak bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Kişi cildini bu hususta zorlamamalıdır. Ne kadar sert davranırsanız davranın kesenin cildinize iyi gelme oranı değişmeyecektir. Aksine keskin keseleme sonucu yüzünüze zarar verebilirsiniz. Bu nedenle hassas ve yumuşak dokunuşlar ile keseleme işlemini gerçekleştirmek gerekir. Ve mutlaka yüze uygun bir kese edinilmelidir. 

Yüze Kese Yapmanın Faydaları

Yüze kese yapmanın birden fazla önemli yararı mevcuttur. Öncelikle cilt üzerinde ölü deriyi temizler. Cildin rahat bir şekilde nefes almasını sağlar. Üstelik fazla yağdan arındırıcı özelliği vardır. Böylelikle yağın neden olduğu sorunlar en aza indirgenecektir. Yüzde ki yağ dengelenmiş olur. Ayrıca kan dolaşımını kolaylaştırarak rahatlık sağlar. Yüze kese yaparak gözeneklerin temizlenmesi de sağlanır. Ve hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Yüze kesenin uygulanması sıcak suyun ardından olmalıdır. Aşırı sıcağa kaçmadan ciltte gözeneklerin açılması sağlanmalıdır. Ve ayrıca cildin rahatlamasına imkan verilmelidir. Böylelikle kese esnasında işlem çok daha derinlere işleyerek başarılı olacaktır. Ancak abartı olmamak şartı ile haftada 1 kez yapmak uygundur. Yüze kesenin fazla uygulanması istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply