Yarıyıl Tatili İçin Seyahat Önerileri

Yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte ailece güzel bir seyahate çıkmak iyi bir etkinlik olacaktır. Çocukların streslerinden arınıp ebeveynleri ile bir arada olması bir sonraki okul döneminin iyi geçmesine yardımcı olacaktır. Tüm aile bireylerinin bir arada olduğu bu zamanlarda içi dolu etkinlikler yapılması herkese iyi gelecektir. Kadın sağlığı ekibi olarak siz değerli okuyucularımız için yarıyıl tatilinde gidebileceğiniz şehirleri sıraladık.

ABANT/BOLU

Ülkemizin en güzel ve etkileyici kış rotalarından biridir. Üstelik Abant Gölü sayesinde doyasıya manzaranın tadını çıkarabileceksiniz. Bolu’ya kadar geldikten sonra Yedigölleri de ziyaret ederek seyahatinizi taçlandırmayı unutmayın. Abant, kışın ve yarıyıl tatilinin tadına varabileceğiniz güzel bir seyahat tercihi olacaktır. Dilerseniz şöminenin keyfini sürün dilerseniz de milli parkta yürüyüşün tadını çıkarın.

KARS

Mutlaka Doğu Ekspresi tren yolculuğu ile ziyaret edilmedi gereken bir şehir. Özellikle tren ile seyahat şekli tercih edilmelidir. Kars tren yolculuğu ile ayrıca ünlenmiştir. Kışı özel ve doyasıya yaşayabileceğiniz rota tercihlerinden bir tanesidir. Kışın gelmesi ile birlikte üzerinde kızak yapılabilen Çıldır Gölü, kalesi, Ani harabeleri ve Katerina Sarayı ile hafızalara kazınacak bir yarıyıl tatili olacaktır. Yemekleri ve gravyeri ile de oldukça meşhurdur.

KAPADOKYA/NEVŞEHİR

Yer altı şehirleri, insanı hayrete düşüren peri bacaları ve balon turları ile yarıyıl tatili için güzel bir seyahat önerisidir. Her mevsim güzel olan Kapadokya, kışın çok daha ayrı bir güzeldir. Sizler için ailece unutulmaz anılar biriktireceğiniz güzel bir deneyim olacaktır.

SAFRANBOLU

Safranbolu evleri ile ün yapmıştır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Buram buram tarih kokan bu güzel şehir yarıyıl tatili için iyi bir seçenektir. Kristal Teras, Tokatlı Kanyonu, Bulak Mencilis Mağarası ve Yörük Köyü’nü de ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Cinci Hanı, çarşıyı ve tarihi konakları görmeyi atlamamalısınız.

VAN

Yine tren yolculuğunun tadına doyasıya varabileceğiniz ve farklı deneyimler edinebileceğiniz seçeneklerden biri de Van’dır. Özellikle kahvaltısı ile damakları mest eden tarihi şehir sizi pişman etmeyecektir. Eski İpek Yolu üzerinde yer alan Van, ailece yaşayabileceğiniz güzel deneyimler ile dolu olacaktır. Arkeolojik olarak çok değerli bir bölge üzerinde kuruludur. Bu nedenle sizleri tarihin farklı dönemlerine götürecektir.

No Comments Yet

Leave a Reply