Terleme Detoksu

Yaz ayları ile birlikte sıcaklığın artışı terleme oranlarını doğrudan etkiler. Terlemek ile başı belada olan ve zor anlar yaşayan insanların sayısı fazladır. Terleme eylemi vücudumuzun gereklilikleri arasındadır. Fakat görünüm olarak ortaya çıkardığı sonuç hoş değildir. Görünümün dışında oluşabilecek kötü kokulara karşı da zor durumda bırakabilir. Bu dertten muzdarip insanların sayısı arttıkça bir çözüm üretildi. Başa bela olan terleme sorunu için ortaya çıkan çözümün adı terleme detoksu.

Aşırı Terleme Nedenleri

Guatr

Şeker hastalığı

Troid bezinin fazla çalışması

Aşırı kilo fazlalığı

Menapoz

Genetik

Stres

Sıcaklık

Sıtma

AIDS hastalığı

Gastrit

İlaçların yan etkileri

Lösemi

gibi sebepler dolayısıyla terleme sorunu ortaya çıkıyor. Bu durum ise doğrudan yaşantıyı kötü yönde etkileyip sosyal ilişkileri sarsmaya kadar ilerliyor. Terleme sorununa çözüm bulabilmek adına çok fazla araştırma yapıldı. Sosyal yaşam içerisinde dışlanma, kötü tepkiler alma, yadırganma gibi daha pek çok olumsuz tepkiler alınabilir. Bu durum ise hastanın psikolojisini etkileyecek türden bir sorun haline gelir.

Terleme Detoksu Nedir?

Sosyal yaşantıyı doğrudan etkileyen terleme sorununu önleyecek önemli bir tedavidir. Hijyenik koşulların sağlanması şartı ile çözüm oldukça basittir. Botoksun oranının arttılarak terlemeyi önlemede kullanılabilmesi mümkündür. Terleme detoksu ile terleme artık bir sorun olmaktan çıktı.

Botoks uygulanarak terleme sorunu ortadan kaldırılabilir. Kullanılan esas madde yüz için enjekte edilen estetik botokstan 2 ile 3 kat daha fazladır. Sadece koltukaltına değil terleme yapabilecek ellere ve ayaklara da uygulanabilir.

No Comments Yet

Leave a Reply