Şampuanınıza Şeker Ekleyerek Şaşırmaya Hazır Olun!

Saçlar kadınlar için güzelliğin en önemli parçasıdır. İnsanı daha zinde, genç ve güzel gösteren en önemli aksesuardır. Bu nedenle saçlara gerektiği bakımı göstermek gerekir. Sadece temiz tutmak yeterli değildir. Saçlara istenilen nemi ve bakımı vermek önemli bir ayrıntıdır. Pek çok işlem görerek yıpranan saçların iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Bu kadar yıpranmışlıktan sonra saçların zinde ve güzel olması beklenemez. Eğer hem işlem görüp hem de saçların güzel görünmesi isteniyor ise mutlaka bakım ihmal edilmemelidir. Kadın sağlığı ekibi olarak sizleri şeker mucizesi ile tanıştırıyoruz. Mutfağın vazgeçilmezi olan şekeri şampuanınıza koymayı öneriyoruz.

Şampuanda Şeker Kullanımının Ayrıntıları

Kullandığınız şampuanınızın içerisine 1 kaşık toz şeker ilave ederek iyice karıştırmalısınız. Duş esnasında şekerli şampuanı saçlarınıza sürüp saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra saçlar iyice durulanmalıdır. Şekerli şampuan uygulamasını sadece 4 yıkamada bir gerçekleştirmek gerekir. Aşırı bir şekilde kullanmak saçlara zarar verir. Her yıkamada kullanmaktan kaçınmak gerekir.

Şekerin Mucizeleri

Şampuanın içerisinde bulunan şekerin saçlara birden fazla yararı bulunmaktadır.Öncelikle saç diplerine peeling yapar. Ayrıca kadınlar için bir başka önemli sorunu ortadan kaldıracaktır. Bahsi edilen sorun ise saçların yağlanmasıdır. Şampuanın içerisinde bulunan şeker saç köklerine masaj yaparken yağlanmayı geciktirecektir. Özellikle yağlı ciltler için saçların erken yağlanması büyük bir sorundur. Saçların bakımsız ve kirli görünmesine neden olur. Yağlanma kadınlar için büyük bir sorundur. Ve çoğu bu soruna çözüm ararlar. Şeker bu kısımda devreye girer. Şekerin şampuan ile birleşmesi yağlanma sorununa büyük oranda çözüm olacaktır. Çünkü direkt olarak deriye nüfuz eder ve peeling yapar. Bu etki ise yağlanmanın gecikmesine yardımcı olur. Çünkü doğrudan kafa derisinde bulunan yağların temizlenmesine katkı sağlar. Ayrıca saç bakım ürünlerinin etkisinin de çok daha kuvvetli hissedilmesini sağlar.

Şekerin eklendiği şampuanın nemlendirici özelliğine olması önemli bir ayrıntıdır. Böylelikle bakım etkisi çok daha iyi hissedilecektir. Saçlar düzgün bir şekilde beslenmiş olacaktır. Şampuanlar aynı zamanda tek başına saça yeterli oranda bakımı ve temizliği veremez. Uygun miktarda şeker ile birlikte istenilen temizlik ve bakım elde edilmiş olacaktır.

 

No Comments Yet

Leave a Reply