Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karında gerçekleşen sarkmalar yada fazla kilolardan dolayı çatlak oluşumları bireyleri olumsuz yönde etkiler. Kilo vermek adına yapılan şok diyetler yada yanlış beslenme şekilleri ile birlikte karında sarkmalar meydana gelir.

Özellikle diyet esnasında sporu ihmal etmek bu durumu daha çok tetikliyor. Çünkü hızlı kilo alıp vermek karın bölgesinde sarkmaları önemli oranda etkiler. Sarkmaya neden olan bir diğer etken ise doğum ve gebeliktir. Bu gibi nedenler sonucunda karın bölgesinde sarkmalar yada çatlaklar meydana geliyor. Bu sorundan muzdarip olan bireyler psikolojik ve fiziksel olarak etkilenmektedir. Günlük yaşantıyı etkileyebilecek bir sıkıntıdır. Ve ayrıca özgüven eksikliğine neden olur. Kadın sağlığı ekibi olarak siz değerli okuyucularımız için karın germe ameliyatını konu edindik. 

Karın Germe Ameliyatı Ne İşe Yarar?

Karın germe ameliyatı ile kişinin sıkıntı çektiği karın bölgesinde ki sarkıkların yada fazla yağın alımı gerçekleşiyor. Deri elastikiyetinin azalması durumlarında devreye girer. Abdominoplasti olarak bilinen karın germe ameliyatının olumlu sonuçlar doğurur. Gerçekleşen ameliyat yaklaşık olarak 2 ile 2.5 saat aralığında sürer. Yapılan operasyon ile karın bölgesinde ki fazla yağ yada sarkıklıklar alınıyor. Böylelikle karın bölgesi geriliyor. Aynı zamanda karın kasları da sıkılaşıyor.

Göbek deliğinden memnun olmayan hastaların bu sorununa da çözüm olacak bir operasyondur. Ancak karın alt kısmında yani mayo yada çamaşırın içinde kalacak çizgisel bir iz kalabiliyor. Bu bahsi geçen iz sezaryen doğum izinden biraz daha uzun oluyor. Karın germe ameliyatının yapılması itibari ile karında fazlalıklar yok olup ciddi anlamda düzleşip belde de incelme gözleniyor. Hastalar operasyon sonrası memnun kalıyorlar.

Karın germe ameliyatı zayıflama tedavisi ile karıştırılmamalıdır. Karın germe ameliyatı ile görsel açıdan kötü görünen sarkmalara müdahale ediliyor. Bu doğrultuda birkaç kilo fark ediyor. Ancak bu bir zayıflama ameliyatı değildir. Fakat bir kilo kaybı durumu söz konusudur. Çünkü vücutta ki fazla olan deriye müdahale ediliyor.

No Comments Yet

Leave a Reply