Kadınlarda Meme Sarkmasının Tedavisi

Bir kadın için meme en önemli organlar arasında gelmektedir. Kadınlar genel olarak kalça, bacak ve göğüs bölgelerine fiziksel anlamda özen gösterirler. Vücut yapılarına özen gösteren kadınlar hiç bir zaman memelerinin sarkmasını istememektedir. Fakat zaman geçtikçe bu olayla karşı karşıya kalabilirler. Kadınlarda meme sarkmasının tedavisi birçok şekilde yapılmaktadır.

Egzersiz ile Meme Sarkma Tedavisi

Meme genel olarak yağ dokusundan oluşmaktadır. Bu yüzden yapılan düzenli ve doğru egzersizlerle istenilen seviyeye gelmektedir. Yapmanız gereken tek şey egzersizleri doğru şekilde öğrenerek her gün sabah ve akşam olmak üzere 15 dakika egzersiz yapmak. Bu egzersizlerin başında şınav çekmek gelmektedir. Diğer bir kaç egzersiz ise memeleri dikleştirmeye yöneliktir. Bunları youtube’da izleyerek öğrenmelisiniz.

Günlük Yaşamda Uygulanabilecek Meme Dikleştirme Uygulamaları

Günlük hayatta her kadın sutyen kullanmaktadır. Rahat sutyenler alarak gece bu şekilde uyumak zaman içerisinde memelerin sarkmasını engelleyecek ve zamanla dik duruşa sahip olacaktır. Fakat gece uyurken sutyen rahatsız etmemeli. Duş sırasında duş işlemi bittikten sonra memeleri soğuk suyla bir kaç dakika yıkamak işe yarar bir yöntemdir. Büyük sutyenler yerine göğüslere tam oturan sutyenler tercih edilmelidir. Günde 30 dakika koşu yapmak sarkmayı önlemektedir. Uzman kişiden göğüs kafesi egzersiz yöntemlerini öğrenin ve bunları düzenli olarak uygulayın. Bu sarkmayı önlemekle kalmaz zamanla göğüslerin toparlanmasını da sağlar. Bu işlemleri sarkmadan yapmanız daha faydalı olacaktır.

Ameliyat ile Meme Sarkmasını Gidermek

Meme sarkmış ise ve yöntemler fayda etmiyorsa tek çare ameliyat olarak görünmektedir. Küçük bir ameliyat ile sarkmış memelere elveda diyerek dimdik memelere merhaba diyebilirsiniz. Ameliyat olmadan önce kadının beden ölçülerine bakılır ve ona göre dikleştirme ameliyatı uygulanır. İlk olarak meme test edilir çünkü bazı kadınlar sarkmanın ne olduğunu bilmemektedir. Aslında memeleri sarkık değildir ve onlara öyle gelmektedir. Çizilen çizgilerle memenin hangi pozisyonda olacağı anlatılır. Kadın buna razı ise ameliyat gerçekleşir. Vücut ölçülerine bakılarak ameliyat gerçekleşir. Her zaman hastane ortamı olan klinikleri tercih ediniz ve mutlaka ameliyatı yapacak cerrah hakkında bilgi alınız.

No Comments Yet

Leave a Reply