Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik güzelliği ile birlikte zorlu da bir süreçtir. Değişen bedenin hızına ayak uydurmak önemlidir. Kimi zaman sıkıntılı durumlara sebebiyet verse bile bazı bilgiler ile bunu kolayca atlatmak mümkündür. Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalıdır? Sorusu ise bu sürecin zorluklarını hafifletebilecek yanıtlara sahiptir. Çünkü hem annenin hem bebeğin rahat etmesi en önemlisidir. Çoğu anne ne ile karşılaşacağını bilemediği için bedenin değişmesi ile nasıl kıyafet seçeceklerini de kestiremezler.

Hamilelikte Kıyafet Seçiminin Püf Noktaları

Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalıdır? Sorusunun en önemli ayrıntısı değişen beden ölçülerinde karnın rahat etmesi, bebeği sıkmayacak cinsten bir alışveriştir. Anne karnında bulunan bebeğin seçilen yanlış kıyafetler ile rahatsız olması mümkündür. Bu sebeple gebelik için özel tasarlanmış giysilere yönelinmelidir.

Pantolon giyilmek isteniyor ise mutlaka karnı ve kasıkları yumuşak bir kumaşla kaplayanlar tercih edilmelidir. Böylelikle pantolon görünümünde gebe kıyafetleri giyilebilir. Dar ve sıkı olan pantolonlar hamilelik sürecinde giyilmemelidir. Gebelikten önce ki gibi dar pantolonlar giyilebilmesini beklemek doğru değildir. Bu büyüyen karnın müsade etmeyeceği bir durumdur. Aksi halde bebek içeride ciddi rahatsızlıklar yaşayabilir.

Hamile kıyafet seçiminde kombin fikirleri

 

Kumaş seçimi de yumuşak ve nefes aldıran cinsten olmalıdır. Aksi halde terleten kumaş seçimi vücut ısısının hamilelikte artması ile birlikte deride tahrişe, kaşıntıya sebep olabilir. Polyester, viskon, likralı kumaşlardan kaçınılmalıdır. Doğal kumaşlar ilk tercih olmalıdır.

Topuktan uzak düz ayakkabılar anne adayları için biçilmiş kaftandır. Çünkü ilerleyen süreçte şişme ihtimali olan ayaklar için topuklu ayakkabılar tavsiye edilmez.

Rahatlık ön planda olmalıdır. Düz ayakkabı ile düşme tehlikesi en aza indirilirken rahatlık üst seviyededir. Anne adayları tercihe göre ayakların şişme durumuna karşı kendi ayak numaralarından bir numara büyüğünü tercih edebilirler. Böylelikle çok daha rahat bir yürüyüş gerçekleştireceklerdir.

Hamile kıyafet seçiminde kombin fikirleri

 

Bol elbiseler, hamilelere özel bahçıvan tulumlar yada göğüs altından bollaşan uzun üstler hamilelik süresince hayat kurtaran parçalardır. Anne adayı hem şık görünüp hem de rahatlığı yakalayabilir. Bir hamilenin dolabında mutlaka olması gereken parçalardandır.

No Comments Yet

Leave a Reply