Güneş Lekelerini Yok Eden Maske Önerileri

Yaz aylarında daha fazla artış gösteren güneş lekeleri özellikle kadınlar için bir problemdir.  Maruz kalınan güneş ışınları cilt üzerinden belli bir süre sonra lekeler oluşturabilir. Ancak güneş lekelerinde savaş açılabilir. Özellikle doğal yollar ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Bu noktada en fazla yararlanmanız gereken yöntem maskedir. Doğru yöntemler ve malzemeler ile güneş lekelerinden kurtulmak daha kolaylaşacaktır. Kadın sağlığı ekibi olarak  siz değerli okuyucularımız için güneş lekelerini yok eden maskeleri derledik.

Güneş Lekelerine Çözüm Olacak Maske Önerileri

Yoğurt Maskesi

İlk olarak yoğurt maskesi denenebilir. Bahsi edilen maske için öncelikle bir yumurta gereklidir. Yumurtanın akını sarısından ayırarak iyice köpürtmek şarttır. Köpüren yumurtanın akına 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt eklenmelidir. Ardından 2 yada 3 damla limon suyu ilave etmek gerekir. Güneş lekelerini giderici maskeniz böylelikle hazır olmuş olur. Elde edilen maske güneş lekelerinin bulunduğu bölgelere sürülür. Sürülen maske ciltte kuruduktan sonra pamuk ve ılık su yardımı ile temizlenir. Yoğurt maskesi 4 yada 5 günde 1 defa uygulanmalıdır. Ve 15 gün ara vererek devam edilmelidir. Ciltte oluşan lekelerin renginin açıldığı gözlemlenecektir.

Maydanoz Maskesi

Bu maske için blendır gereklidir. Maydanozları blendırdan geçirmek şarttır. Ardından 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon eklenmeli ve blendır işlemi sürdürmelidir. Elde edilen maske cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. 45 dakika kadar beklendikten sonra ılık su ile temizlenmelidir. Bu karışım 3 günde 1 cilde uygulanmalıdır. Lekelerin renginin açıldığı görülecektir.

Karbonatlı Maskesi

1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırmak bu maske için yeterlidir. Elde edilen karışım güneş lekelerinin bulunduğu cilt bölgesine sürülür. Leke üzerinde 10 dakika kadar bekletmek yeterlidir. Haftada 1 uygulanması gereken bir maske yöntemidir.

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply