Gözaltı Morlukları İçin Çözüm Yolları

Gözaltının kararması bu sıkıntıyı yaşayan herkesin problemidir. Özellikle güzelliklerine önem veren kadınlar için oldukça mühimdir. Gözaltında meydana gelen morlukların yüz güzelliğine de gölge düşürdüğü düşünülür. Bu nedenle bu karartılardan kurtulunmak istenir. Gözaltı morluklarının oluşmasının birden fazla nedeni vardır. Fakat hangi sebeple oluşmuş olursa olsun birtakım çözüm yolları da mevcuttur. İsteğe bağlı olarak doğal yöntemlerden faydalanılabilinir. Yada direkt olarak teknolojinin bize sunduklarından da yararlanabiliriz. Kadın sağlığı ekibi olarak siz değerli okuyucularımız için gözaltı morlukları için çözüm önerilini sıraladık.

Gözaltı Morluklarının Oluşma Nedenleri

-Kötü beslenme

-Yaşlanma

-Düzensiz bir uyku alışkanlığı

-Ödem

-Regl

-Sinüzit

-İlaç kullanımı

-Hamilelik

-Demir eksikliği

-Alerjik rahatsızlıklar

-Genetik yapı

-Burun akıntısı

-Bilgisayar yada televizyon ile uzun vakitlerin harcanması

-Alkol yada tütün tüketimi

-Fazla güneşe maruz kalma

-Egzama

-C ve K vitamini eksikliği gibi birçok nedenden dolayı gözaltı morluklarından bahsetmek mümkündür.

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözüm Yolları

Vitamin eksikliklerine fırsat vermemek önemlidir. C vitamini göz çevresine iyi gelirken K vitamini ise morluklara etki edecektir. Bu nedenle kullanılan besinler söz konusu olduğundan vitamin bakımından bol olanları tüketmekte fayda vardır. C yada K vitamini açısından zengin olan gıdalardan yararlanın. Ispanak, yeşil çay, domates, marul gibi besinler sizlere bu sıkıntı konusunda yardımcı olacaktır.

*Yumurta akı, edineceğiniz bir E vitamini ve bal karışımı ile birlikte morluklarınıza savaş açabilirsiniz. Bahsi edilen malzemeleri iyice karıştırın. Göz altlarına uyguladıktan 5 dakika sonra ılık su ile durulanmalıdır.

*Doğranmış salatalıkların göz üzerinde bekletilmesi de fayda sağlayacaktır. Salatalık göz altı morluklarını önleyecektir. Ayrıca gözlerin dinlenmesine yardımcı olacaktır.

*Salatalık gibi patates de gözaltı morluklarına etki edecektir. Özellikle uykusuzluğa bağlı olarak ortaya çıkan gözaltı morlukları için patates yöntemi başarı sağlayacaktır.

*Bir avuç nane ile yarım limon kabuğunu blenderdan geçirdikten sonra gözaltına sürülmesi gerekir. 15 ile 20 dakika arasında gözaltlarında bırakılması yeterlidir. Sonrasında ılık su ile durulanmalıdır. Nane maskesi gözaltı morlukları konusunda oldukça etkilidir.

*Doğal yöntemler dışında gözaltı morlukları için ışık dolgusu tedavisi de söz konusudur. 4 ile 5 hafta kadar süren bir işlemdir. Tedavi sonucunda gözle görülür farklar oluşur. Tedavi sayesinde göz çevresinde kan dolaşımı artar ve hücreler yenilenir. Bu nedenle gözaltı morluklarında azalma meydana gelir.

No Comments Yet

Leave a Reply