Doğru Ped Seçimi

Kadınlar için oldukça önem arz eden pedler doğru bir şekilde seçilmelidir. Sağlık açısından oldukça önemli bir konuyu işgal etmektedir. Adet döneminde direkt olarak kadınların cildi ile temas eden pedler hijyen olmalıdır. Doğru ped seçimi nasıl yapılmalıdır? sorusunun yanıtı oldukça önemlidir.

Günümüzde pedlerin hijyen açısından yeterli olup olmadığı daha fazla ilgi görmeye başlayacak. Bu konuda doğru bir tercih yapabilmek adına bilinçlenmelidir. Kadınların oldukça hassas dönemlerinde direkt olarak ciltle temas halinde olmaları ekstra bir hijyen gerektirir. Alınacak pedler konusunda seçici olmak gerekir. Ciddi olarak irdelenmeli ve araştırılmalıdır.

Ped Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Alınmak istenen pedin ambalajı iyice incelenmelidir. İçerisinde bulundurduğu özellikler bilinmelidir.

Mutlaka sertifikalara, varsa alınan ödüllere bakılmalıdır. Tercih edilen pedin pamuk sertifikası, vegan sertifikası, ekoloji sertifikası, organik ve doğal ürünler sertifikası olup olmadığına göz atılmalıdır. Ayrıca etik ödüllerine sahip olup olmadığı da incelenmelidir. Bağımsız kuruluşlar bu konu hakkında ciddi araştırmalar yürütüyor. Daha organik olması adına %100 pamuk sertifikası olması oldukça önemlidir. Böylelikle daha doğal ve zararsız bir ped seçimi gerçekleştirilebilir.

En önemli ayrıntılardan biri parfümden, klordan arındırılmış olmasıdır. Doğrudan hassas cilde temas eden pedlerin parfüm ve klor barındırması tehlike oluşturacaktır. Klor ve parfümden arındırılmış olması kadar plastikte barındırmaması önemlidir. Günümüzde plastikten, klordan, parfümden arındırılmış pedler bulmak mümkündür.

Organik  pamuk inci rengindedir. Pamuğun bembeyaz olması mümkün değildir. Kullanılan pedin içi açılarak nasıl bir ped kullanıldığı ve içinde neler olduğu görülebilir.

Ekolojik sertifikalı bir ürün olması doğaya geri dönebilen bir ped olduğu anlamına gelir. Böylelikle geri dönüş sağlanılarak çevreye de önemli bir katkıda bulunulmuş olur.

Bahsi edilen özellikler incelenerek daha sağlıklı ve doğru bir ped tercihi yapmak mümkündür. Alınacak pedin mutlaka ambalajına bakıp incelemek en önemli adımdır. Böylesine önemli, hassas bir bölgede kullanılan ürünün içerikleri bilinmelidir. Cilde doğrudan temas halinde olan pedlerin parfüm, klor,plastik barındırması tehlikelidir. Bu tehlike istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kişinin cildine direkt olarak hangi maddelerin temas ettiğini öğrenmesi gereklidir. Olabildiğince doğal ped ürünlerini tercih etmek en sağlıklısı, hijyeni olacaktır.

No Comments Yet

Leave a Reply