Doğru Bronzlaşmak İçin Yöntemler Nelerdir?

Yazın gelmesi ile birlikte bronzlaşan tenlerin sayısı da artacaktır. Ancak doğru bronzlaşabilmek önemli bir noktadır. Özellikle daha açık tenli kadınların bronzlaşmadan önce kızarması genellikle istenmeyen bir durumdur. İstenmeyen sonuçların önüne geçebilmek ve doğru bronzlaşabilmek adına bazı tüyolar mevcuttur.

Bronzlaşmak yaz aylarında kadınları çokça meşgul eden bir sorun haline geliyor. Kadın sağlığı ekibi olarak siz değerli okuyucularımız için hızlı ve doğru bronzlaşmanın ipuçlarını derledik.

Sağlıklı Bronzlaşmak En Önemlisi!

Bronzlaşmak için sağlığınızdan ödün vermek oldukça yanlış bir harekettir. Mutlaka gerekli tedbirleri almak gerekir. Güzellik ve görüntünün yanı sıra acı dolu bir bronzlaşma deneyimi yaşanmaktan kaçınılmalıdır. Güneş tarafından kontrolsüzce yakılmak sağlık açısından da oldukça zararlıdır.

Öncelikle şapka edinmek güneşlenmek esnasında atlanılmaması gerekilen bir noktadır. Cildinizi çıplak bırakmak doğru değildir. Mutlaka yüksek faktörde bir güneş koruyucu sürülmelidir. Bronzlaşırken emin adımlarla ilerlemek çok daha sağlıklı ve güzel sonuçlar doğuracaktır.

Güneşlenme saatleri doğru ayarlanmalıdır. Öğlen sıcağı bronzlaşmak için doğru bir saat aralığı değildir. Güneş ışınlarının biraz daha hafif geldiği zaman dilimlerini tercih edin. Ve mutlaka güneşlenme sürenizi yavaş yavaş arttırın. Böylelikle daha etkili ve güzel bir bronzluk elde edeceksiniz. Ayrıca güneşlenmeden önce cildi ölü hücrelerden temizlemek de yararlı bir eylemdir. Ölü hücreleri peeling yaparak yok edebilirsiniz. Böylelikle cilt daha temiz ve bronzlaşmaya daha eğilimli bir hale gelecektir. Güneşlenme sonrası kuruyan cildin nemlendirilmesi de gereklidir. Böylelikle sağlıklı ve güzel bir bronzluğa ilerleyebileceksiniz.

Bronzlaşmak İçin Yöntemler

Kahve Yöntemi

Kahve bronzlaşma noktasında oldukça bilinen ve tesirli bir yöntemdir. Doğru ve hızlı bir bronzlaşmak için tedbirler alındıktan sonra kahve yönteminden faydalanmak akıllıca olacaktır.

Bir fincan kahve tozu ile 2 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılarak vücuda sürülmelidir. Verilen ölçüler gerçekleştirildiğinde macun kıvamı elde edeceksiniz. Bedeninize elde edilen karışım sürüldükten sonra 15 dakika beklenilmelidir. Ardından ılık bir su yardımı ile karışım temizlenmelidir.

Limon Yöntemi

Sağlıklı bir bronzluk elde etmenin başka bir yolu ise limon suyudur. Ve oldukça etkili bir yöntemdir. Yalnız taze limonlar kullanılmalıdır. Daha kesin ve güzel sonuçlar alınacaktır. Taze limonların suyu sıkılmalıdır. Sonrasında elde edilen su vücuda yedirilmelidir. 15 dakika sonrasında ılık su ile vücuttan arındırılmalıdır.

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply