Cildi Daha Taze Gösterecek Müthiş Yağ!

Cilt sağlığı kadınlar için ilk planda gelmesi gereken bir husustur. Güzellik makyajdan ziyade esas cildin sağlığından geçer. Cildin sağlıklı ve temiz oluşu güzelliği büyük oranda tetikleyecektir. Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt için müthiş bir yağ önerisi ile karşınızdayız.

Gül yağı cildin sağlıklı görünüp parlamasını büyük oranda arttıran bir yağdır. Son zamanlarda kozmetik ve makyaj temizleme ürünlerinin içerisine de sıkça eklenmeye başlandı. Gül yağının pek çok faydası vardır. Birden fazla soruna iyi gelmektedir. Gülün yapraklarından elde edilen öze gül yağı denmektedir. Cilt hastalıkları konusunda akla ilk gelen çözümlerdendir. Cilt hususunda oldukça marifetlidir.

Gül Yağının Faydaları Nelerdir?

Gül yağı öncelikle cilde ışıltı vermekte oldukça başarılıdır. Cildi temizleyerek temiz görünmesini sağlar. Gün içerisinde yüz üzerinde biriken kir tabakalarını yok etmekte başarılıdır. Ayrıca içerisinde pek çok vitamin ve mineral mevcuttur. Gül yağı sayesinde kirden arınan cilt daha taze ve genç görünecektir.

Ayrıca gül yağının hücreleri yenileme gibi bir özelliği de vardır. Bu yağ sayesinde hücreler yenilenerek cilt daha canlı görünecektir. Makyaj temizleme hususunda da gül yağından faydalanılabilir. Bu sayede hem makyaj temizlenirken hem de cilde yararlı bir işlem gerçekleştirilmiş olunur.

Bazı cilt sorunlarında da kurtarıcı özelliği vardır. Gül yağının açık yaralarda yada egzama gibi deri sıkıntılarında tedavi edici özelliği vardır.

Cilt üzerinde bulunan cilt lekelerine de iyi gelir. Hamilelik döneminde de ortaya çıkabilen cilt lekeleri için oldukça iyi bir tedavi yöntemidir. 

Gül Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Gül yağının direkt olarak cilde uygulamak yerine su ile karıştırılmasında fayda vardır. Böylelikle daha hafif bir form kazanacaktır. Bir pamuk yardımı ile yüzünüze nazikçe uygulamak yeterli olacaktır. Ayrıca vazelin içerisine de ekleme yaparak kullanım mümkündür. Ancak vazelin içerisine 7 yada 8 damla damlatmak yeterli olacaktır. Bahsi edilen işlem vazeline uygulandıktan sonra vazelin el yada yüze sürülebilir. Böylelikle besleyici özelliği dışında nemlendirici olarak da kullanılabilir.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.