Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün

Genel olarak suratta daha güzel görünmesi istenilen ve en çok estetik müdahale edilen kısım burundur. Kadınların çoğunda burnundan memnuniyetsizlik söz konusudur. Ufak tefek de olsa en çok müdahale gören organdır. Burnun daima daha iyi görünmesi istenilir. Ancak biraz araştırıldığında burun ameliyatlarının zorlu bir süreç olduğu anlaşılır. Göze alınamayacak bir durum değildir. Fakat işin ucunda bir ameliyat olması çoğu kişiyi caydırır. Ancak ameliyatsız burun estetiği mümkün olmuştur.

Kişi burnun görüntüsünün daha güzel olması adına bıçak altına yatabilir. Fakat ameliyat sonrasında zorlu bir süreç ile karşılaşılabilir. Genellikle güzel görünmek adına ameliyat olmak zorunda da kalınsa burun estetiği olan pek çok insan vardır. Yine de ne olursa olsun bıçak altına yatmayı reddeden ancak burnundan da memnun olmayanlar için bir çözüm yolundan bahsedilebilir.

Ameliyatsız bir şekilde burnun kusurlarını giderebilmek mümkündür. Peki ameliyatsız gerçekleşen işlemde burnun hangi sorunları çözüm buluyor? Burun kemerini giderme, burnun ucunun düşüklüğünü yok etme (burun kaldırma), kanatlı burunların kanatlarının açıklığını azaltma, asimetrik şekilleri giderme gibi kusurlar giderilebiliyor. Ameliyatsız burun estetiği mümkün iken bundan yararlanmak akıllıca olacaktır. Ameliyatsız işlem ile kolayca bahsi edilen problemler ortadan kalkabiliyor.

Sadece Uzman doktorlar tarafından yapılabilecek bu işlemlerde botoks ve hyalüronik asit gibi dolgular kullanılır. Uyuşturucu krem sürüldükten sonra iğne ile enjekte edilerek gerçekleşir. Ameliyat masasına yatma zorunluluğu ortadan kalkarak istenilen görüntüye kavuşulur. Ancak ameliyatsız gerçekleşen bu işlemler belirli süre aralıklarında tekrardan yenilenmelidir. İşlem esnasında uyanık olan hasta uyuşturucu krem sayesinde çok az acı hissi duyar. Ve işlem tamamlandığında günlük yaşantısına devam edebilir. Çünkü bir anestezi durumu ve ameliyat edilme söz konusu değildir.

Ameliyatsız burun estetiğinde iğne yapılan yerlerde aşırı hassasiyet yada uyuşturucu kreme alerji olunması dışında başka önemli bir durumla karşılaşılmaz. İşin uzmanı bir doktorun yaptığı işlem sonrası iyileşme süresi dahi yoktur. Hasta direkt olarak ayağa kalkabilir.

No Comments Yet

Leave a Reply