‘Alice’ Müzikali Başlıyor!

Lewis Caroll tarafından kaleme alınan bir eserdir. Bugüne dek 174 dile çevrilmiştir. Alice Harikalar Diyarında çağdaş bir yorum ile müzikal olarak izleyiciler ile buluşuyor. Ülkemizde de günümüze uyarlanarak daha güncel bir hali ile müzikal olarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Temel hikayeye sadık kalınarak daha günümüzden temalara yer veriliyor. Alice Harikalar Diyarında (Alice’s Adventures in Wonderland) bu zamana kadar tam 150 seneyi kapsayan bir süre içerisinde birçok esere ilham kaynağı oldu. Edebiyatın başarılı eserlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Alice Harikalar Diyarında Türkiye’de müzikal olarak sahnelenecek. Müzikal içerisinde başarılı oyuncular yer alacak. Serenay Sarıkaya ‘Alice’ olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Enis Arıkan ‘Tavşan’, Şükrü Özyıldız ‘Şapkacı’, Ezgi Mola ‘Kraliçe’, İbrahim Selim ‘Kral’, Merve Dizdar ‘Kedi’ rollerinde izleyici karşısına çıkacak.

‘Alice’ adı ile sergilenecek olan müzikalin yönetmenliğini Serdar Biliş gerçekleştiriyor. Beyhan Murhpy ise müzikalin koreografisini üstlenecek.

Seyircileri iddialı bir müzikalin beklediği her halinden anlaşılıyor. Kapsamlı kıyafetler, görkemli bir sahne, iddialı görsel efektler ve seçkin oyuncu kadrosu ile aksini söylemek oldukça güç olur.

Alice rolünde yer alacak olan oyuncu Serenay Sarıkaya tavşanı izleyerek daha güncel bir yorum ile sanal dünyaya adım atıyor. Fantastik ögeler etkisini sürdürmeye ve ana fikre sadık kalıp esas hikayeden sapmadan daha çağdaş bir yorum getiriliyor.

Alice sanal dünya ile gerçek olanın arasında sıkışıyor. Mobil uygulamaların etkisi altında olan bir Alice sahnede ki yerini alıyor.

Tavşanı izlemesi sonucunda sanal dünya içerisine giren Alice ‘Ben Kimim’ sorusunu esas alıyor. Hangisi gerçek yada hangisi sanal endişeleri ile boğuşuyor. Bulunduğu dünya içerisinde korkuları ve arzuları ile baş başa kalıyor. Esas olarak günümüzde gerçek dünyanın yalnızlaştırdığı bir kızın sanal dünyaya adım atarak büyümesini konu ediniyor.

‘Alice’ müzikali 7 Şubat itibari ile gösterime başlayacaktır.

No Comments Yet

Leave a Reply